RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

ГП Москва, 28 февруари-3 март
Goto page Previous  1, 2, 3

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014
View previous topic :: View next topic  
Author Message
poli

PostPosted: Tue Mar 04, 2014 10:08 am    Post subject: Reply with quote

Людмила Димитрова ли прави съчетанията на Мамун?

Back to top
View user's profile Send private message
alfa24

PostPosted: Wed Mar 05, 2014 2:06 am    Post subject: Reply with quote

Съвсем забравих, че има Гран при...В спортните емисии съвсем са игнорирали ХГ и освен от интернет и форума, няма откъде другаде да се информира човек.
Много се радвам за ансамбъла и особено за Невянка! Може би най-силното й състезание досега. Дано и тя като Силвия /липсва ми, не мога да повярвам, че вече не се състезава/ израстне като по-зряла Smile
Това е живота. Един спира, друг продължава...А Невяна е станала още по-хубава!

Back to top
View user's profile Send private message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Wed Mar 05, 2014 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Треньорът на Ерика Зафирова пред БЛИЦ: Постигнахме голям успех за България

Треньорът Петя Монева, която е личен наставник на новата звезда в художествената ни гимнастика - Ерика Зафирова, похвали възпитаничката си за големия успех, който беше постигнат на руска земя. В Москва 14-годишната грация от клуб "Олимпия 74" извоюва квота за младежките олимпийски игри, които ще се проведат в Найджинг (Китай) от 16 до 28 август.

"Страхотно! Ерика изуми всички, справи се отлично", беше засипана с похвали Ерика Зафирова от треньора си Петя Монева при завръщането от Москва.

"Първа в квалификацията завърши Юлия Бравикова от Русия, втора Мария Трубах от Беларус, а Ерика е на третото място. Иначе в международния турнир Зафирова е на 5-ото място. За квалификациите влизат по една състезателка от държава. Пред Ерика се наредиха двете рускини и двете беларускини. За да наградят рускините със златен и сребърен медал, направиха международно класиране, което не беше по правилата за квалификациите. И така Ерика се нареди трета в квалификацията, а след нас са Украйна, Израел, Молдова и Румъния, които също взеха квота за Младежката Олимпиада. Без квота за Игрите остана Азербайджан", обясни Петя Монева пред БЛИЦ.

"Това, което постигнахме в Москва, мисля, че е голям успех за родната художествена гимнастика. Ансамбалът ни остана много несправедливо втори, но да не забравяме, че беше в Москва, и всичко беше обречено от домакините. Но все пак е състезание, а при нас 7 страни и Ерика стана трета. Никой не ни броеше сред фаворитите, но ето, че успяхме, което ме прави много доволна. Изключително съм щастлива, че работя с толкова талантливо дете. Ерика е много амбициозна и тепърва ще се говори за нейните успехи", добави Монева.

"Едва от няколко месеца Ерика е на международната сцена, а показва невероятни неща. От три състезания, на които на първото беше дебютант - беше и първи голям международен турнир в Бърно през месец октомври, тя се класира за три финала и в останалите два турнира показа стабилна игра. В трите й турнира зад граница в периода от октомври до квалификациите сега в Москва, Ерика спечели 10 медала. В Русия исках само да й вдъхвам увереност и постоянно й казвах да бъде спокойна. Почти не се намесвах. Нито за миг не се стъписа. Изигра си и четирите композиции без грешка. Беша само работа на Господ и на съдиите оценяването й. Ерика е едно изключително умно и открито дете и няма нужда, когато е подготвена, от много излишни неща. От година и половина е при мен в София. Постоянно работим и ето, че резултатите не закъсняват. Тя напредва много бързо. Сега продължаваме подготовката за европейското първенство. Чакаме и Мария Матева да се възстанови и заедно и двете момичета да се подготвят много силно. Тогава се надяваме и на успехи на Европейското в Баку - Ерика като девойка, а Мария като жена", каза още Монева, която е личен наставник и на другата звезда на художествената ни гимнастика - бургаският талант Мария Матева.

"Мария много се радва за Ерика. Тя също и помага всячески. На квалификацията в Москва знаем, че през цялото време Мария мислено беше с нас и ни подкрепяше. Щастлива съм, че имам тези две прекрасни момичета. Силно се надяваме и ще даваме всичко от себе си, за да радваме българския народ и занапред", добави Петя Монева пред БЛИЦ.
ПЛАМЕН СЛАВОВ/БЛИЦ

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum