RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

Световна купа, София, 9-10 август 2014
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014
View previous topic :: View next topic  
Author Message
venbo

PostPosted: Sat Aug 09, 2014 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

Здравейте!Добре че се прибрах та да разбера класирането от тук.След като прекарах 12 часа в залата и за секунда дори не се появи никъде там нито временно,нито моментно,нито никакво класиране.Вързах се на обещанията на водещия,че след края на състезанието ще разберем за колко финала са се класирали нашите момичета,а то даже и класиране за многобой не обявиха.Излязоха само трите медалистки,наградиха ги пред очите на шест човека и половина,които устискаха до края и толкоз.Всички си поеха който където...Голяма организация иначе,поне двайсет човека се суетяха около съдийските маси и компютрите,разнесоха се напред,назад,наляво и надясно един тон листове и листченца и може би някой ден в музея на спорта ще има резултати от това състезание.Поне оценки се появяваха на таблата,е не за всички,но за повечето имаше.Съжалявам за тона,но състезанието е и за зрителите...Съдийството пропускам,за да не стана още по-груб! За хубавите неща ще пиша утре,защото се надявам да има и още...Благодаря ви скъпи Български момичета!!! :wors: :wors: :wors: На всички до една!Късмет и успех утре на финалистките!!!

Last edited by venbo on Mon Aug 11, 2014 9:29 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sat Aug 09, 2014 10:31 pm    Post subject: Reply with quote

Голям гаф: Грацията ни Мария Матева с нула

олямо недоразумение остави българската националка Мария Матева извън многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

Още при първото си изпълнение грацията ни получи оценка - 0, въпреки че изигра чисто съчетанието си на лента. Причината за това е, че гимнастиката ни е трябвало да излезе с друг уред в този поток – с обръч.

Грешката най-вероятно е допусната от човек от треньорския щаб, но все още не е ясно кой точно е виновен.

Поради тази оценка гимнастичката ни остана извън класирането за многобоя.

Илиана Раева за конфузната ситуация: Непростимо е!

Президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева определи като „недопустим пропуск“ проблема с първото изиграване на Мария Матева по време на Световната купа по художествена гимнастика в Арена Армеец София.

Грацията ни получи оценка нула, тъй като изигра съчетание с топка, вместо с обръч. Проблемът е заради недоглеждане на треньорския щаб, който разполагал със стари стартови листове и пуснал състезателката на килима с различен уред от списъка пред съдиите.

„Непростимо е, не може да се случва подобен пропуск. Не може да не се знае с какъв уред трябва да играе, за да получи оценка нула. Не можем да върнем времето назад, гледаме напред и се надяваме, че това е една огромна обеца на ухото, защото Мария Матева е в много добра форма и можеше да направи един много силен старт преди Световното първенство“, коментира конфузната ситуация Илиана Раева.

„Използвам случая да благодаря на всички, които в този мъртъв месец – август, дойдоха да ни подкрепят в залата. Безкрайно благодаря на феновете и се надявам, че утре ще дойдат да напълнят залата. Това е най-големият подарък за този труд, който вложихме за организирането на Световната купа“, сподели Илиана Раева.

„Доволна съм много, защото децата играха страхотно, мобилизираха се, концентрираха се. Доволна съм, защото знаете, съдии, има го и този момент. Аз мисля, че най-важното е, те за пореден път доказаха класа, концентрация сила, възможности за битката за златните медали. Важното е, че пред нашите фенове те играха по възможно най-добрия начин. Както видяхме взривиха залата“, добави президентът на БФХГ.

„В един спорт, в който сме зависими от съдиите, няма как да поставяме цел златен медал. Целта е да играят силно, без грешка, по възможност по най-чистия начин. Когато го направят, той Господ си знае работата и възнаграждава труда винаги.“

„Шест отбора са претенденти за медалите на Световното първенство в Измир. Много силно състезание, отборите са много добре подготвени. Не дойдоха Израел, които също са претенденти за медали. Наистина очаквам едно много тежко Световно първенство, но от начина, по който работят момичетата, Ина Ананиева и Ефросина Ангелова, мога да кажа, че ние вървим само по възходяща линия“, коментира още Раева.

Грациите от ансамбъла: Не съжаляваме за среброто, благодарим на феновете

нсамбълът на България се окичи със сребърния медал в многобоя на Световната купа в София. Грациите ни споделиха, че в никакъв случай не съжаляват за второто място, въпреки че в изминалите три издания на турнира грабваха златото.

Публиката напълни залата в първия ден от надпреварата, а след второто изпълнение на ансамбъла стана на крака в знак на възхищение от видяното на килима.

Цветелина Найденова: „Много сме щастливи от представянето ни, наистина допуснахме съвсем малки грешки на ленти и на топки, но след това на бухалки показахме какво можем.“

Цветелина Стоянова: „Не, не знаехме, ние не гледаме оценките докато загряваме отзад и не знаехме на кое място сме след първото изиграване. Загряваме и това е без никакво значение за нас.“

Михаела Маевска: „В никакъв случай не съжаляваме за сребърния медал, защото Русия е един много силен отбор. И както виждате, при най-малката грешка, всеки може да излезе пръв.“

Християна Тодорова: „Публиката беше страхотна и ние сме страшно благодарни на хората, които дойдоха в залата и ни подкрепиха. За нас е истинска чест, че играхме пред тази българска публика. Има малко съжаление, че не успяхме да чуем днес българския химн, затова ще се постараем утре да си изиграем съчетанията.“

Ренета Камберова: „Ще направим каквото можем, за да вземем златен медал утре. Искам да благодаря на всички хора, които ни подкрепиха днес.“

just_me

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 9:05 am    Post subject: Reply with quote

Беше ми изключително приятно, че успях да си отделя цял следобед за гимнастиката! Нашите момичета ми се сториха може би малко пренавити или притеснени от това, че играят пред родна публика Smile! Според мен съчетанието им на ленти и топки е едно от най-трудните и интересните тази година. Харесвам ги.

Тъй като федерацията в момента е доста активна във facebook и постоянно ги следя, искам да отбележа нещо, което ми направи лошо впечатление. Под въпроси на хората, виждам изключително нападателни и агресивни отговори от страна на БФХГ! Дори коментарите на феновете да са били неудобрителни, не може да се тръгва с нападки! Та нали тия хора, каквито и да са, са ти харесали страницата, която веротно е част от някаква комуникационна или ПР стратегия на федерацията. Нали трябва да се държат на положение!
Не знам кой поддържа страницата им, но мисля, че трябва да се обърне внимание, защото подобно поведение е недопустимо и отблъкващо феновете.

Ако не ги следите и се чудите за какво говоря - На въпроси за реда на обявяване на победителите, има отговори от рода на "На кусури сме царе просто"; "Как един не каза една хубава дума за положения труд , за да бъдете информирани! Царе сте на кусурите! Жалко...."; Така като гледате коя е първа на поюетната стълбичка - победителката Кудрявцева или бронзовата медалистка корейката Йеон-Джае Сон? Ама честно !

Back to top
venbo

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Veneta A wrote:

Илиана Раева
„В един спорт, в който сме зависими от съдиите, няма как да поставяме цел златен медал. Целта е да играят силно, без грешка, по възможност по най-чистия начин. Когато го направят, той Господ си знае работата и възнаграждава труда винаги.“

Ако е възможно да припомня на многоуважаемата Раева,как когато Лили Игнатова беше треньор на ансамбъла за спечелен златен медал от шампионат на уредите на ЕП и СП и даваха оценка "добър" и казваше,че не се зачита този резултат,защото не влизал в олимпийската програма.После нейният-на Илиана ансамбълът,спечели златен медал от шампионат на уредите на СП и тя веднага ги нарече златни и най-златни.Сега златният медал не ни бил въобще цел...!!!???Ние ли сме ненормални,или някой ни смята за такива!? Но вижте довечера какво ще се случи,ако все пак "судьи"-те(съдиите),решат да ни отпуснат някой златен медал...кой първи ще похвали ЗЛАТНИТЕ момичета...

Back to top
Migli4ka

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 11:53 am    Post subject: Reply with quote

just_me wrote:
Беше ми изключително приятно, че успях да си отделя цял следобед за гимнастиката! Нашите момичета ми се сториха може би малко пренавити или притеснени от това, че играят пред родна публика Smile! Според мен съчетанието им на ленти и топки е едно от най-трудните и интересните тази година. Харесвам ги.

Тъй като федерацията в момента е доста активна във facebook и постоянно ги следя, искам да отбележа нещо, което ми направи лошо впечатление. Под въпроси на хората, виждам изключително нападателни и агресивни отговори от страна на БФХГ! Дори коментарите на феновете да са били неудобрителни, не може да се тръгва с нападки! Та нали тия хора, каквито и да са, са ти харесали страницата, която веротно е част от някаква комуникационна или ПР стратегия на федерацията. Нали трябва да се държат на положение!
Не знам кой поддържа страницата им, но мисля, че трябва да се обърне внимание, защото подобно поведение е недопустимо и отблъкващо феновете.

Ако не ги следите и се чудите за какво говоря - На въпроси за реда на обявяване на победителите, има отговори от рода на "На кусури сме царе просто"; "Как един не каза една хубава дума за положения труд , за да бъдете информирани! Царе сте на кусурите! Жалко...."; Така като гледате коя е първа на поюетната стълбичка - победителката Кудрявцева или бронзовата медалистка корейката Йеон-Джае Сон? Ама честно !

just_me никак не ме учудва това !Един път влезнах там и предпочитам форумите за информация!Влез в другия форум и ще разбереш кой се занимава със страницата и друго няма да коментираме!Преди време в другия форум направих добронамерена критика за репортажа от турнира в Бургас.Скочиха ми едни другарчета да защитават тяхната дружинна ръководителка Smile Smile Просто попитах защо няма снимки или инфо и зад кулисите ,какво се случва по тренировъчните килими ,на феновете би било интересно!Сега услужливо ни предоставят клипове и инфо зад паравана,но тогава изляха един тон агресия !Това ми уби желанието изобщо да пиша по форуми и да се занимавам с разни неуравновесени

Cool
Благодаря на Veneta A за това място тук ,като един оазис на свободното мнение ! Пожелавам ви днес да се насладите и подкрепите нашите момичета,другите работи са си от години така!
Хубав ден!
Cool
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
philsider

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 1:01 pm    Post subject: Reply with quote

Мигличка, имам честта (с което съвсем не се гордея) да съм ти скачал не един, а цели два пъти. Проблемът произтича от личните ни критерии за добронамерена критика и отношение. Определението за неуравновесени другарчета защитаващи дружинната само потвърждават тези ни различия, извън тях не мисля че има нещо, което да възпрепятства участието или желанието за такова където и да е, под каквато и да е форма и начин. Нещо повече, смятам че мнението ти и участието ти е необходимо и в двата форума, по същия начин по който аз посещавам и ценя твоя блог и това би следвало да е индикатор на признание за усилията, които ти полагаш . Макар конкретно визираната личност в по-горните постове да е друга смятам, че е по добре с репортаж отколкото без него, по-добре с фейсбук страница - отколкото без нея, а ако не ни харесва просто не ги посещаваме и търсим други източници на информация и комуникация.
И смятам че не е много коректно в един форум да се коментират какви сме ги надробили лично ние в конкурентен такъв, защото както и да си го говорим потребителите и на двете места са едни и същи. Благодаря на Венета (но не в качеството й на дружинна) че ми дава и ще ми дава в бъдеще възможнността да изразявам своята неуравновесеност и другарска лоялност в случаите когато считам че някой проявява некоректно отношение спрямо друг.

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

Аз ценя всяко мнение и света е шарен и интересен, защото сме различни.

По принцип много отдавна знаем, че не е луд, който яде баницата, а който му я дава. СЪщо по принцип има хора, които обичат да се обграждат с некомпетентни, с хора, които им свирят по гайдата и така се чувстват по-велики - без да визирам конкретен случай или хора. В случая лошото е, че хора безкористно помагали постепенно се отдръпват и стават само наблюдатели, но това си го виждаме ние. Донякъде се опитавам да ги разбирам и тези, които каквота могат и колкото могат много се стараят, но също не аз казвам - колкото повече знаеш, толкова повече разбираш колко още много не знаеш. Всеки се опитва да си вади хляба, да удовлетворява всякакви хрумки, без да влага много мисъл как го прави и трябва ли.

Migli4ka аз специално съм против да се показват най-съкровените неща зад паравана, има толкова лични неща, има настройване и влизане в образ, има си концентрация, има прекалено интимни дори неща, а някой да ходи отзаде ти и да те "рязголва" не смятам, че е етично. Аз никога не бих правила такова видео. Бих отказала на всеки поръчител. Казвам за себе си, аз така го възприемам, други мислят по-друг начин.

Благодаря на всеки изказал мнение! Не се дразня никак, ако има хора които питат и искат нещо да узнаят. Форумите са затова, да се обменят мнения, да се научават нови неща. Точно те са за непрофесионалисти, но все пак когато излизат неверни неща е добре да се реагира, защото много хора го приемат за истина и ефекта на "снежната топка" заработва.

Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 2:28 pm    Post subject: Reply with quote

Финали ансамбли

10 бухалки
Русия 17,900
България 17,800
Испания 17,600
Италия 17,250
Беларус 17,250
Китай 17,150
Германия 16,850
Япония 16,850

3 топки/2 ленти
Русия 18,100
България 17,750
Италия 17,250
Япония 17,200
Испания 17.050
Украйна 17,050
Беларус 17,050
Германия 12,350

Last edited by Veneta A on Sun Aug 10, 2014 3:15 pm; edited 1 time in total
Back to top
edina_71

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 2:51 pm    Post subject: Reply with quote

Е,обяснете ми защо???????????????????????

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Aug 10, 2014 9:17 pm    Post subject: Reply with quote

Hoop
1 Kudryavtseva Yana RUS 9,200 9,400 18,600
2 Staniouta Melitina BLR 8,850 9,100 17,950
3 Son Yeon Jae KOR 8,850 9,050 17,900
4 Vladinova Neviana BUL 8,700 8,550 17,250
5 Deng Senyue CHN 8,500 8,700 17,200
6 Maria TITOVA RUS 8,550 8,600 0,100 17,050
8 MazurViktoriia UKR 8,400 8,550 16,900
7 Filiou Varvara GRE 8,250 8,560 16,900

Ball
1 Kudryavtseva Yana RUS 9,350 9,400 18,750
2 Mamun Margarita RUS 9,200 9,250 18,450
3 Son Yeon Jae KOR 18,700 9,000 7,700
4 Deng Senyue CHN 8,500 8,850 17,350
5 Elizaveta NAZARENKOVA UZB 8,600 8,700 0,050 17,250
6 Varvara FILIOU 8,400 8,650 17,000
6 Rodriguez Ballesteros Carolina ESP 8,450 8,600 17,000
7 Durunda Marina AZE 8,450 8,500 16,800

Clubs
1 Kudryavtseva Yana RUS 9,400 9,400 18,800
2 Mamun Margarita RUS 9,300 9,25018,550
3 Katsiaryna HALKINA BLR 8,850 8,950 17,800
4 Son Yeon Jae KOR 8,850 8,900 17,750
5 Elizaveta NAZARENKOVA UZB 8,400 8,550 16,950
6 Vladinova Neviana BUL 16,900
6 Rodriguez Ballesteros Carolina ESP 16,550
7 Varvara FILIOU 8,200 8,350 16,550
9 Mateva Mariya BUL 7,750 8,300 16,050

Ribbon
1 Kudryavtseva Yana RUS 9,300 9,350 18,650
2 Staniouta Melitina BLR 8,850 9,000 17,850
3 Maria TITOVA RUS 17,650
4 Katsiaryna HALKINA BLR 8,700 8,850 17,550
5 Son Yeon Jae KOR 8,600 8,850 17,450
6 Varvara FILIOU 8,550 8,600 17,150
7 Elizaveta NAZARENKOVA UZB 8,500 8,600 17,100
8 Djamila RAKHMATOVA UZB 8,100 8,300 16,400

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum