RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

IX Gala Internacional de Gimnasia 8-9 Nov 2014
Goto page 1, 2  Next

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sat Nov 08, 2014 12:37 pm    Post subject: IX Gala Internacional de Gimnasia 8-9 Nov 2014 Reply with quote

Euskalgym Gala 8-9 Nov 2014 (Vitoria, Spain)

Програма

COMPETICION CONJUNTOS BASE Y RITMICA MASCULINA
Sábado 8 de Noviembre | 9:30 – 14:30

IX Gala Internacional de Gimnasia
Sabado 8 de Noviembre |17:00 – 20:00

COMPETICION CONJUNTOS ABSOLUTO, CADETE BASE
Domingo 9 de Noviembre | 9:30 – 18:00

http://www.euskalgym.com/
https://www.facebook.com/gala.Euskalgym

venbo

PostPosted: Mon Nov 10, 2014 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

Поздравления за Силвето! Представи се блестящо! Испания я изпрати като истинска звезда на световната художествена гимнастика. Слагам само две снимки, макар и от далечен план. Като се прибера в София след няколко дни ще споделя повече впечатления от преживените емоции на галата.

Back to top
View user's profile Send private message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Mon Nov 10, 2014 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

Който си го може си го може и без тренировки повече от година! Липсва ми тази нежност, чувственост, искреност и майсторство! Аз лично въпреки времето имам чувството, че все още не мога да простя на Ефросина.

http://youtu.be/7_aFfVgHCHI

http://youtu.be/AhOmk9B5vsM

http://youtu.be/NS6OwLhQhN8?list=UUOhy6wksjRQoPOwik-MsiXg

venbo

PostPosted: Fri Nov 14, 2014 12:58 am    Post subject: Reply with quote

Имах щастието за 2-ри път да присъствам на този празник на звездите на художествената гимнастика!Ако ние българите обичаме х.гимнастика,то испанците са луди по нея и лудостта им е безрезервна,емоционална,категорична и шумна.Това е девето поредно издание на Euskalgym,досега се провеждаше в два града-Билбао и Дуранго в два последователни дни.Тази година за първи път го преместиха от традиционното му място,състоя се във Витория,защото там залата е огромна,за да могат повече хора да присъстват.Огромната зала се напълни до краен предел и точно 5 минути преди началото всеки си беше на мястото и там си остана до почивката-без безцелни разходки,без истерия за пуканки и кола,без нервни разправии.А испанците не са от най-спокойните и дисциплинирани нации.Просто хората дошли от всички краища на страната не искаха да пропуснат и секунда от световното шоу.
Нашата звезда в това шоу-Силвето!
С такъв респект произнасят името и,толкова я ценят и са и безкрайно благодарни,че не е отказала нито една тяхна покана през всичките години,в които са я канили.
Посрещнаха я с бурни овации и аплодисменти,с традиционните обръщения,в които изразяват почит и уважение към артиста,танцуващ за тях.Е,и тя не им остана длъжна-започна с топка и фламенко,залата затанцува с нея,след всеки неин елемент се чуваше едно мощно "Оле!",а когато на финала направи коронния си номер с топката всички полудяха!Това беше техния танц!
Преди да излезе с обръч,водещата с много мили думи благодари на Силвето за годините,през които е била заедно с тях,каза че най-вероятно това са последните мигове,в които всички могат да се насладят на майсторството и таланта и,публиката я посрещна с бурни ръкопляскания и секунди преди да започне,настъпи пълна тишина.
Обръчът на Силвето тази година-това е моят танц!Там са и любовта,и нежността,и чистотата,и зрелостта,и болката събрани в едно!Така се разплаках като застана във финалната поза,че чак ме е срам да си призная.Едва в този момент осъзнах моето сбогуване с гимнастичката Силвия Митева.През цялата тази 2014 г. все дебнех-нещо да пуснат за нея,някакво видео от участия,някое интервю,после дойде незабравимият и бенефис в Русе,а с него си отиде и последната ми надежда,че може и да се върне!След това зачаках СК в София,където от немай къде и дадоха да изиграе едно съчетание в час,в който залата остана почти празна...И накрая галата в Испания-един от малкото случаи,в които съм си казвал "Боже,благодаря ти,че съм българин!"
Освен всичко това организацията беше перфектна,още от центъра на града те посрещат с информация за това кога,къде и как да отидеш.В туристическият информационен център имаше специални брошури,посветени на събитието с подробна информация и програма.Имаше организирана безплатна обиколка на забележителностите на града с екскурзовод и беседа за всички дошли по повод на гимнастическата гала.Имаше 6-7 огромни автобуси,които превозваха хората от центъра директно до залата,пак безплатно...Имаше грейнали лица,щастливи и бъбриви групи,кокетни малки гимнастички,облечени еднакво,пъстри групи от роднини и приятели,малки и големи обединени от едно-празникът на гимнастиката в Испания!
Имаше и едно българско име,на едно българско момиче,с което ние се гордеем!Благодарим ти Силве!!! :wors: :wors: :wors:

Back to top
poli

PostPosted: Fri Nov 14, 2014 8:39 am    Post subject: Reply with quote

А можеш ли да споделиш нещо и за другите звезди? сега погледнах общото представяне и ми се струва,че Кудрявцева напр. не може да танцува изобщо. С което не я омаловажавам в никакъв случай.
Има гимнастички, които не могат да скъсат с гимнастиката - Бесонова, Максименко, Силвия са от тях. А не мога да си представя Канаева да играе по гали, не знам защо.

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Fri Nov 14, 2014 10:53 am    Post subject: Reply with quote

venbo благодаря ти много за споделеното! Адски ме развълнува и отново преживявам бенефиса в Русе.

Има момичета на които всячески се помага да се реализират, други оставени на самотек въпреки качествата им, трети на които пък всячески се пречи. Силвето беше от третите. Това прозира дори в прекрасния филм на Бенатова направен за ансамбъла от изречените думи от хора фактори в ХГ. Нищо ново за повечето почитатели, които имат очите и усета да не приемат нещата на повърхността.

kaddo

PostPosted: Fri Nov 14, 2014 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

И аз благодаря за споделеното от Испания, благодаря и на Венета, че мисли като мен. Защото напоследък си мисля, че никой не мисли като мен, що се отнася за последната година на нашата ХГ. Успех на Силвето, тя ще им покаже, че са заложили на грешната карта.

Back to top
anaya

PostPosted: Fri Nov 14, 2014 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Умрях от срам в София...толкова малко време бе отделено....добре,че бях на бенефиса й, та се насладих на емоции - на собствените си сълзи и на безбройните ръкопляскания на публиката....

venbo wrote:

Благодарим ти Силве!!! :wors: :wors: :wors:

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sat Nov 15, 2014 2:47 pm    Post subject: Reply with quote

kaddo аз се радвам на всяко дете показало талант и ми е адски мъчно за деца показали характер, качества, но не разбрани. Те просто не са станали слабост на някоя треньорка или ръководител. Много от тях се отказват, но остават малцина с надеждата да се видят, оценят и все пак нещо да им с случи за което са работили от най-ранна детска възраст. А мислещи като нас може и да са малко, защото максимата - Долу царя, да живее царя - си работи на пълни обороти.

kaddo

PostPosted: Sat Nov 15, 2014 7:29 pm    Post subject: Reply with quote

Абсолютно!!!

Back to top
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum