RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

Европейско първенство 1-3 май 2015, Минск
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015
View previous topic :: View next topic  
Author Message
4erquelle

PostPosted: Sun May 03, 2015 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

не разбрах защо дорунда взе медал?
може ли нйкой да ми свали видеото на девойките?
не мога да го видя

Back to top
View user's profile Send private message
SleepingBeauty

PostPosted: Sun May 03, 2015 5:39 pm    Post subject: Reply with quote

4erquelle wrote:
не разбрах защо дорунда взе медал?
не мога да го видя

Контестация на азерите. За видеото - трябва децата да ми освободят компа, от телефона надали ще успея...

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun May 03, 2015 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

4erquelle wrote:
не мога да го видя

заповядай
https://youtu.be/35hfXH3Ggmg

4erquelle

PostPosted: Sun May 03, 2015 11:27 pm    Post subject: Reply with quote

Gift Clap Clap Clap

Back to top
venbo

PostPosted: Tue May 05, 2015 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

Veneta A wrote:
https://www.facebook.com/BGRGfederation/posts/845125902224923

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА БФХГ ИЛИАНА РАЕВА : "БЪЛГАРСКИЯТ ЗРИТЕЛ ИМА НУЖДА ОТ КОМПЕТЕНТЕН , БЕЗПРИСТРАСТЕН И С АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ ТЕЛЕВИЗОНЕН КОМЕНТАР "

Искам да споделя огромното си разочарование и смущение от коментара, който съпътстваше предаванията на живо от Европейското първенство по художествена гимнастика в Минск по БНТ HD .
С цялото ми уважение към коментиращите, но едва ли феновете на този толкова обичан в България спорт са останали доволни от чутото! Без да влизам в детайли, бих искала да кажа, че коментарът и двата дни / днешния го пропускам, защото не гледам/ беше на трудно достъпен език за българския зрител /изключвам специалистите, колегите и родителите/ изборът за интересни новини и имена на "герои" от състезанието беше меко казано странен, в същото време никой не чу имената на нашите медалистки от ансамбъл- девойки и техните треньори, не разбра имената на клубовете, от които са децата...
Коментари от рода, как нищо не може да се запомни като съчетания при индивидуалното, колко е скучно, как ще спрем да коментираме, защото оценките са крайно пристрастни и не сме съгласни с тях, в момент, в който световната художествена гимнастика бележи огромно развитие и еволюция, всяка година конкуренцията в този спорт расте, съдийството до голяма степен търпи промяна в положителна посока, е абсолютно недопустимо и непрофесионално и то от член на Съдийския съвет на БФХГ!
Коментарът за Неви и Мария в индивидуалното, как играха, кое точно направиха и НЕнаправиха, треньори, музики, предстоящи участия и всичко, което би трябвало да го има, но го нямаше, изобщо няма да коментирам...
При положение, че на разположение за гости в студиото са най- добрата ни съдийка Даниела Велчева - Бреве втора категория, треньорката на световните шампионки и треньор на България за 2014 г. Ина Ананиева, генералният секретар и съдия международна Бреве 3- та категория, отговорник за националните отбори- ансамбли Деспа Кателиева, смятам, че беше редно също да бъдат поканени, поне в един от дните като утвърдени специалисти през последните години!
Българският зрител има нужда от компетентен, безпристрастен и с актуална информация коментар по телевизията, когато сме свидетели на такъв голям спортен форум!
Аз не мога да разбера защо Раева постоянно подценява българските любители и фенове на художествената гимнастика,не и е за първи път със сигурност!Някои следят този спорт от времето,когато тя започна като гимнастичка.И напротив-въпрос на уважение и доверие е начинът по който Камелия Игнатова коментира и разяснява.Все си мисля,че или не е гледала преките предавания или е гледала без да слуша и някой и е препредал грешно как се коментира.Това първо.Второ май вече много и пораснаха правата та взе да дава тон и в телевизията кой какво да говори.Боряна Тончева няколко пъти отдели внимание на малкия ансамбъл и треньорките им,включително и имената им изреди.Изрази съжаление,че Евроспорт не предоставя картина от състезанието за девойки,за да излъчват и него.Много удачен избор за събеседник в лицето на Камелия Игнатова според мен!Освен това те бяха там за да коментират случващото се в момента,а не просто на приказки и се справиха много добре.Има си обзорни предавания,да иде там Раева или да прати някой от тези,дето са инструктирани какво да се говори,какво не и да разказва за когото и колкото иска.Грозно е да крещи като пъдарин от баира по всеки,който не и играе по свирката. Та ако има нужда от нещо българският уважаем зрител,то това е някой да излезе и точно,ясно и компетентно да разяснява кое в съчетанията колко се оценява и как се наказва.А защо се получава разминаване между това което се играе и това което се получава като оценка,за това коментиращия няма вина.Това може да обясни например Мария Петрова,която беше най-главна и най-централна на това първенство.И точно за това трябваше да следи.Освен това българският зрител има нужда да види как тези момичета има кой да ги подкрепи и защити с дела,когато ги подценяват.Ние имената им и сами ще ги научим,другото е по-важно!Говоря и за малки и за големи.А че Б.Тончева не е Вера Маринова-не е!Ама и Раева не е Нешка Робева,така че ... Спомням си между другото как след едно световно Раева се беше центрирала в едно тв студио и избълва 3 тона приказки за това колко тя е велика и за това колко още по-велика ще става и ето удържа си поне веднъж на думата жената.Та тогава точно пред цяла България изрази съмнения как видите ли точно Камелия Игнатова щяла да саботира оценките на българския отбор на олимпиадата 2008 и как ако това се случело щяла да я накаже много строго!
Biggrin Нещо не я слушат тези Игнатови,а не може така! Cool

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Tue May 05, 2015 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

Тя от доста време се държи така не само с Игнатови - всички са малоумни и некадърни като се почне от феновете, през треньори и деятели, гимнастички, журналисти, пишещи във фейса и - ако няма хвалебствия си сдъвкан на секундата.
И все пак докато течеше коментара си помислих защо не се сети Боряна веднъж да покани някои от феновете и той да задава въпросите на Камелия например. Сигурна съм, че ще са по-адекватни въпросите, темите и че феновете следят всяко състезание от години и са по-информирани и от двете. Ако е от по-чепатите и не се страхува от имена би задавал доста въпроси, които винаги остават скрити под масата и ако му отговорят според директивите да си търси реалния отговор, а не да се съгласява с известните. Или с 2 думи - истински опонент липсва в студиото.

venbo

PostPosted: Tue May 05, 2015 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

И в студиото,и във федерацията! :go ahead:

Back to top
alfa24

PostPosted: Wed May 06, 2015 3:48 am    Post subject: Reply with quote

Раева ме разочарова от доста време. Върха беше отношението й към Силвия Митева. Не може да искаш да си сериозно в политиката и да пишеш колко ти било хубаво до двата дъба в градината, какъв чист бил въздухът и красив залеза, скъпите вечери и изобщо да показваш живот на патриций...просто е смешно. Тя не се ли усеща как изглежда в очите на хората. Не може след изборите през октомври да кажеш, че електоратът бил малоумен с хиляда удивителни.
А това пък последното й избухване за коментара по време на Европейското просто цепи мрака!

Използвам да поздравя ансамбъл девойки за медала, както и Невяна и Мария за духа който показаха през втория ден на първенството.

Back to top
scanteie

PostPosted: Wed May 06, 2015 6:48 am    Post subject: Reply with quote

Veneta A wrote:
Тя от доста време се държи така не само с Игнатови - всички са малоумни и некадърни като се почне от феновете, през треньори и деятели, гимнастички, журналисти, пишещи във фейса и - ако няма хвалебствия си сдъвкан на секундата.
И все пак докато течеше коментара си помислих защо не се сети Боряна веднъж да покани някои от феновете и той да задава въпросите на Камелия например. Сигурна съм, че ще са по-адекватни въпросите, темите и че феновете следят всяко състезание от години и са по-информирани и от двете. Ако е от по-чепатите и не се страхува от имена би задавал доста въпроси, които винаги остават скрити под масата и ако му отговорят според директивите да си търси реалния отговор, а не да се съгласява с известните. Или с 2 думи - истински опонент липсва в студиото.

Вени, така ме зарадва, написаното от теб! Смях се със сълзи, защото и аз съм една от сдъвканите и изплютите, неразбираща от художествена гимнастика! Да не говорим, че аз не съм предявявала и претенции, че разбирам! Но г-жа Раева смята, че от написаното гневно съобщение във фейсбук, хората с магичните си способности трябва да отгатнат, че съобщението за мълкия ансамбъл в предаването на БНТ е дошло чак на третия дени и то представи си след ГНЕВЕН и с ОСТЪР ТОН СМС до Боряна Тончева! Всъщност стана ми ясно, че не неспоменаването на децата от ансамбъла е проблемът, а това, че Боряна е имала неблагоразумието да не каже, че г-жа РАЕВА й е сърдита и й пише ГНЕВНО и ОСТРО! Отделно ми беше обяснено, че изтъкването на фенство към ХГ й идвало вече в повече, и накрая ми размахаха пръст да не се бутам там където не ми е работа, защото едва ли разбирам повече от ХГ от Председателя на федерацията?! Първо ми стана обидно, защото написах само едно изречение, в което обяснявах, че Боряна не е игнорирала ансамбъла, а напротив. И след като г-жа Раева не е гледала предаването е странно да търси скандал, там където очевидно го няма! Не съм искала обяснения, кой с кого си пише СМС и прочие, обаче представи си изненадата ми, когато за едно просто изречение, получих тирада и конско, че изобщо си отварям устата! Благодаря ти, че за пореден път ми даде причина да продължа да обичам този спорт! Wub Cool Gift

Back to top
Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum