RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

Светоно първенство Щутгарт 7-14.09.2015
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sat Sep 19, 2015 1:48 pm    Post subject: Reply with quote

Ние резерви не водим на състезанията. Може да има резерва единствено ако участва в 1 съчетание. Ина е решила да играят само 5-те с оглед на регламента на ОИ - да няма резерва. Сега на СП се чудихте защо се наложи да играят азерките във финала - ами поради контузия на състезател по време на загряването. До колкото разбрах още там са реагирали федерациите, че трябва да се иска от МОК да има възможност за резерва.

vessy игра в Москва 2 месеца след като влезе в отбора и се върнаха с 3 медала. От тогава не играе. Толкова бързо навлезе и се оеднакви с тях, имаше проблем с пируета който те въртят на другата страна, но го изработи. ОК залага си Ина на познатите лица, рискува само с Цвети въпреки грешките в началото, но тя си е нейна. Защо РАева както бързо командирова Симона в ансамбъла слез грешка на отбора на Световното, като решиха, че не им трябва играеща резерва не я върна там откъдето я взема - в индивидуалното. Точно когато завърши и можеше да се отдаде напълно на ХГ, защото преди това учеше в езикова гимназия и тренираше много малко и въпреки това имаше своите успехи съдбата я изненада. Както и преди си имат предпочитания, после се тюхкат, че нямаме ярки гимнастички и ....... всичко отново се повтаря, потретва.

vessy

PostPosted: Sat Sep 19, 2015 6:33 pm    Post subject: Reply with quote

Тоест това прекрасно момиче не играе въобще. А не може ли сама да поиска да се върне в индивидуалното? Сама да се подготвя? Аз Саломе особено не я харесвах. Обичам по-женствени гимнастички. Но това, което тя показа там си беше УАУ! Атракция и красота! И на мен тя ми напомни на Симона.

Back to top
View user's profile Send private message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Sep 20, 2015 8:41 pm    Post subject: Reply with quote

vessy аз мисля, че единствения вариант е който я измести от индивидуалното в ансамбъла може да я върне обратно, защото ако се замислим има прекалено много пречки и дори невъзможности. Това за което аз се сещам -резервите са с ансамбъла от сутрин до вечер, те са на Раковска само защото са част от отбора. Сам да се готвиш, да си правиш съчетания, да ги изработваш в тази зала никой няма да разреши. Тя е по предназначение на НО. Тя не е от софийски клуб за да ходи вечер например там, пък и кой ще си зареже семейството за да готви някого вечер. За да се явиш на тест за индивидуално трябва да си до ???? място в Елит или А, а тези момичета не се явяват на тези състезания. Да не говорим за преднамерената нагласа в тази случаи и на съдии и на ръководство, че правиш нещо което не е тяхно решение. Сигурно ако имаш Нешка зад гърба си би могло да стане Smile Аз поне така мисля, че са в патова ситуация. Може да не съм права.

didona

PostPosted: Mon Sep 21, 2015 11:16 am    Post subject: Reply with quote

Мисля, че Симона не е влизала в плановете нито на Ефросина Ангелова, нито на Илиана Раева, но за да не я загубят все пак за гимнастиката, са я прикачили към ансамбъла. Хубаво е, че тренира постоянно и нищо не е загубено все още, но какво ще се случи по-нататък, изобщо не е ясно. Май само Нешка наистина би могла да помогне в случая, не могат ли да я приютят в Левски и да се погрижат този талант да разцъфти и заблести, защото аз откровено смятам, че Симона би могла да бъде по-добра и от Саломе. Саломе е като торнадо на килима, но и на мен ми липсва женственост у нея.

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Wed Sep 30, 2015 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

БФХГ ПРОВЕДЕ СВОЕТО РЕДОВНО ЗАСЕДАНИЕ НА УС

Ето някои от решенията взети на заседанието ръководено от Президента на БФХГ Илиана Раева:

Решение №1 Приема съдържателния и финансов отчет за проведената Дънди Световна Купа -13-16.08.2015 г. и МТ Купа София - 12.08.2015 г. в зала „Арена Армеец“, гр. София

Решение №2 Управителният съвет взе решение БФХГ да кандидатства за организиране и провеждане на Световно първенство в периода 03-16.09.2018 г. в зала Арена Армеец, гр. София. Утвърждава Проект за финансиране на Световно първенство в гр. София, зала Арена Армеец 03-16.09.2018г. по Програмата на Министерството на младежта и спорта за финансово подпомагане на провеждането на домакинства на международни, спортни състезания на територията на Република България.

Решение №3 Утвърждава Проект за финансиране на Световна купа в гр. София, зала Арена Армеец 27-29.05.2016 г. по Програмата на Министерството на младежта и спорта за финансово подпомагане на провеждането на домакинства на международни, спортни състезания на територията на Република България.

Решение №4 УС прие отчетите на националния отбор за представянето им на Световното първенство, с направени забележки. След направен анализ Управителният съвет даде насоки за бъдещето развитие на националните отбори и определи представянето им на Световното първенство в Щутгарт през 2015 г., както следва:
Дава отлична оценка за представянето на ансамбъл жени в състав: Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина найденова, Християна Тодорова и Цветелина Стоянова
Дава много добра оценка за представянето на Невяна Владинова
Дава добра оценка за представянето на Сара Стайкова
Дава задоволителна оценка за представянето на Мария Матева
УС взе решение да се изготви писмо, с което всички членове на УС изказват благодарност на Мария Матева за проявения кураж при преодоляването на здравословния й проблем, за приноса й към 7то място в отборното класиране.

Решение №5 Утвърждава разпределението на наградите по Инструкцията на ММС за 2015 г. за постигнати високи спортни резултати, във връзка с представянето на националния отбор на СП в Щутгарт 2015 г.

Решение №6 Утвърждава разпределението на наградите предложени от БФХГ за постигнати високи спортни резултати, във връзка с представянето на националния отбор на СП в Щутгарт 2015 г ансамбъл и Невяна Владинова
Утвърждава Анекс към Регламента за селекция на национални отбори относно ансамбъл девойки 2017 – 2018 г.

Утвърждава Анекс към Регламента за селекция и определяне на националните отбори жени и девойки старша възраст, регламентиращ условията за участие в селекцията в случай на заболяване или контузия, като се добави, че Главният треньор е длъжен да спази определената в регламента бройка за съставите на отборите.

kaddo

PostPosted: Thu Oct 01, 2015 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Дали има шанс да разберем какво пише в двата Анекса?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Page 7 of 7

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum