RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

IX Gala Internacional de Gimnasia 8-9 Nov 2014
Goto page Previous  1, 2

This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Freund

PostPosted: Sat Nov 15, 2014 8:45 pm    Post subject: Reply with quote

Притчата за пророка и татковината му - няма смисъл да коментираме за n-път! Wub Просто всяка нова поява/изява на Силвето е "глътка" въздух за истинския ценител на худ. гимнастика по света и у нас, и същевременно звучна плесница за "факторите" в родната ни гимнастика! Cheers

Back to top
View user's profile Send private message
venbo

PostPosted: Sun Nov 16, 2014 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

poli wrote:
А можеш ли да споделиш нещо и за другите звезди? сега погледнах общото представяне и ми се струва,че Кудрявцева напр. не може да танцува изобщо. С което не я омаловажавам в никакъв случай.
Има гимнастички, които не могат да скъсат с гимнастиката - Бесонова, Максименко, Силвия са от тях. А не мога да си представя Канаева да играе по гали, не знам защо.
Знаеш ли poli,Кудрявцева е перфектен изпълнител на свръхтрудни елементи,които най-вероятно според правилника носят много точки и затова е недостижима като оценки.На мен това само обаче не ми е достатъчно.Аз и правилника не познавам и затова,когато се състезаваше Силвето все се ядосвах за оценките,които и даваха.Те може би са били сбор от куп неща освен от играта и,като например от коя държава идваш(икономическо и финансово състояние),кой стои зад гърба ти като спонсор,федерация,съдия и кой знае още какви други фактори...За това на такива събития като тази световна гала,където всички са поставени при равни условия,личи кой колко може и струва.Тук всяка една се бори не за оценки и медали,а за това публиката да разбере и приеме посланието на танца.Тогава аз слушам гласа на залата.Който веднъж е чул как испанската публика посреща и изпраща Силвия,как диша заедно с нея,е няма как да забрави такова нещо!Посланията на нашето момиче достигат до последното сърце в залата!За мен да си танцувален не значи да се кълчиш ухилено и се движиш така,че да ти се подрусва всичко.Да си танцувален означава да си толкова умен,че танцът,с който си се захванал да не те направи за смях.Специално на тази гала "действащите" гимнастички играха по едно или две от съчетанията си,с които се състезават цяла година плюс по една гала.Силвето игра две гали-вижте видеото и няма какво да говорим за нея,въпреки че там в залата магията е още по-голяма.Единствено тя и Нета не допуснаха груби грешки.Мазур например изглежда толкова елегантна,така сигурно и категорично излиза на килима,ами изигра едни бухалки,които в първата част на съчетанието постоянно събираше по земята,а във втората ги стискаше здраво в ръце и въобще цяло чудо беше,че довърши до края.Саломе за пореден път показа енергия и хъс със своите танци,Варвара също много танцувална,артистична,усмихната,но...май откакто смени треньора нещо не и достига-мое мнение.Каролина Родригес също посгреши тук-там с бухалките,но испанският и танц беше фантастичен.Кудрявцева има интересна идея със светлините,с които танцува,добре се приема танцът и,а и тя е фина и крехка,прилича на една малка светулка.Виж Ксения аз не мога да я възприема,не разбирам нищо от съчетанията и,а за танц да не говорим.За Максименко какво да кажа-на крака изправи залата.Тя беше танцьорка,актриса и господар на всичко в момента,в който беше там.Питайте някой дали е сгрешила,дали е изпуснала обръча-нито ще помни,нито ще го интересува.Ще помни единствено емоцията.Затова аз предпочитам такива гимнастички като нея,Силвето,Лала,Денг,Кондакова беше такава...Не можах да видя Мелитина,говореше се че била болна,а също и момичетата на Мариана Василева ги нямаше.Това са накратко най-общи мои мисли.Пак казвам-за някои гимнастички дори и не си спомням,че са били там,но останалите ми донесоха незабравими емоции.Истината е,че всяка една се е готвила,старала се е да даде най-доброто от себе си,в това не се съмнявам и за секунда.При някои се получи,при други не толкова,на едни ръкопляскаш,на други ставаш на крака,а някои успяват и да те разплачат...!
И други едни мисли ми минаха там-как,защо и от къде тези хора намират сили,желание,средства и енергия да организират това нещо девета поредна година.Това събитие не е финансирано нито от от министерство на спорта,нито от Испанската федерация,то е дело изцяло на местната Баска федерация,която е намерила куп спонсори,включително община и телевизия и билетите бяха на цени от 10,15 и 20 евро,на фона на 750 евро минимална заплата в Испания.А ние все пари нямаме,все не можем да пращаме гимнастички на турнири,едно Европейско искаме,ама не ни стиска,а като организираме една нормална,прилична СК и чакаме вече паметник за възхвала да ни се издигне...Но тук не е темата и мястото за такива мисли. Laughing

Залата във Витория и един от десетте и входа.

Back to top
View user's profile Send private message
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2014 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum