RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

Luxembourg Cup 19-20.12.2015
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Thu Dec 24, 2015 10:41 am    Post subject: Reply with quote

Елизабет Йовчева е 2ра в многобоя с еднакъв сбор с рускинята 27.350, а първа е израелка 27.500

anaya има много хубави деца при девойките и надеждата е във всички тях! Една птичка пролет не прави ...

Freund

PostPosted: Thu Dec 24, 2015 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

Напълно съм съгасен с Вени за птичката и пролетта - трябват ни ято птици, за да се насладим на сезона Wink
А за да се събере това ято - трябва много работа, професионализъм, риск, дори провокация, собствен почерк и образ, за да пребъде тази пуста бг-школа в историята на световната худ. гимнастика! :go ahead:
А иначе Йоана е страхотна и дано съдбата я опази и дари с малко повече късмет от другите ни безспорни таланти, загубени или натирени по пътя към гимнастическия Олимп! Wub

Back to top
View user's profile Send private message
anaya

PostPosted: Thu Dec 24, 2015 9:05 pm    Post subject: Reply with quote

Freund, Veneta A, съгласна съм с Вас!
Нека всички клубове се напънат и подготвят по няколко птички Smile
Весели празници на всички и успешна и медалоносна Нова 2016 г. Wink

Back to top
didona

PostPosted: Fri Dec 25, 2015 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

Ааа, примерът с Радина и зрънцето в мъничето много ми хареса, Венета! yanim Това качество превръща един добър треньор в голям такъв! Отделно вече идва и талантът да извадиш най-доброто от качественото дете, с което работиш. Браво на Филипа, аз съм ѝ благодарна за всички прекрасни гимнастички, израснали покрай нея.

Back to top
alfa24

PostPosted: Fri Jan 01, 2016 4:08 am    Post subject: Reply with quote

Честита Новата 2016 година! Нека тя да е началото на новото българско възраждане! Бъдете живи и здрави!

Радвам се за Елизабет! Не бях влизал от 8 месеца, доста неща съм изпуснал за ХГ.

Back to top
tsvety77

PostPosted: Mon Jan 04, 2016 1:28 pm    Post subject: Reply with quote

Veneta A wrote:
Залата е била не ниска, а мноооооого ниска. И не свършва до там - горе с трегери, вдигнат баскетболен кош и волейболна мрежа - ти трябва да лавираш между тях. Целият отбор е имал общо 4 минути тренировка на килима да се запознае с тавана. Който е успял да мине между препятствията си е направо късметлия или математик Smile

За късмета не е съвсем така. Толкова години съм се нагледала в много клубове как от малки порасват децата и много похабени деца съм видяла. Не са много треньорите, които виждат зрънцето в мъничетата. Обикновено си подбират визуално най-перспективните. Виждали сме и деца, които в един клуб тъпчат на едно място, преместят се и о изненада - то можело многооооо повече. Радина се отказа и затова ще дам пример с нея. При преминаването от масовите групи нагоре се прави нещо като състезание по традиция и децата играят по 3-4 заедно едно и също съчетание. Ради например от 20 деца да е била 18. Оценяват ги големите гимнастички, а треньорите си подбират групите. Филипа си я избра първа и другите не само онемяха, а се посмяха и решиха, че се шегува, защото всичко това се случва в много весела и приятелска атмосфера. Първото държавно за Ради беше пълна катастрофа и после всички ахкаха по нея. Има, има много прекрасни деца, но се иска много работа с тях. Най-лесното е да вземеш природно надареното и това е масовата практика. Всеки от дългогодишните клубове има почерк и аз без да познавам детето разбирам от кой клуб е по композициите. И понеже тук говорим за децата на Филипа - те са танцувални, артистични, различни във всяка композиция, изкаран е натюрела на всяко дете - не са копи-пейст на всеки уред.
Бианка при Нешка беше класиката в ХГ - после се превърна в чалгата на ХГ за мен. А човека е един и същ и дори с много повече опит, но ...... !

МНОГО истински пост!!!

Back to top
Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015 All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum