RSGBUL Forum Index
Log in Register FAQ Memberlist Search RSGBUL Forum Index

Luxembourg Cup 19-20.12.2015
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sat Dec 19, 2015 5:57 pm    Post subject: Luxembourg Cup 19-20.12.2015 Reply with quote

Участват още състезателки на Чар ДКС
Kalina Petrova
Elizabet Yovcheva
Yoana Nikolova
Zvezda Ignatova
Maria Stiliyanova

Стартови списъци
http://www.gymnasticsdvd.de/turniere2015/startlist-luxemburg.pdf

Livestream
https://www.youtube.com/watch?v=neGfpPBtCyo

Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Dec 20, 2015 3:49 pm    Post subject: Reply with quote

Калина Петрова 2005 г. е 3та в многобоя, 1ва на въже и топка
Елизабет Йовчева 2003 г. е 3та в многобоя, 1ва на обръч, 2ра на бухалки

Не ми е ясно след като децата играят по 2 уреда при положение, че са с 1-2 място как в многобоя са 3. Абсолютно непонятно!

didona

PostPosted: Sun Dec 20, 2015 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Veneta A wrote:
Калина Петрова 2005 г. е 3та в многобоя, 1ва на въже и топка
Елизабет Йовчева 2003 г. е 3та в многобоя, 1ва на обръч, 2ра на бухалки

Не ми е ясно след като децата играят по 2 уреда при положение, че са с 1-2 място как в многобоя са 3. Абсолютно непонятно!

Ха, въпросът е съвсем уместен! Аз не бях разбрала, че Калина е първа и на двата уреда. Мислех, че само на топка е със злато. Е, при нея е повече от странно Ohmy И при Елизабет също..

Back to top
View user's profile Send private message
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Sun Dec 20, 2015 11:59 pm    Post subject: Reply with quote

Звезда Игнатова 3 златни медала при девойките
Йоана Николова 3 сребърни и 1 златен при девойките по ФИГ
Мария Стилянова 7 място в многобоя при жените по ФИГ

Veneta A
Site Admin

PostPosted: Mon Dec 21, 2015 12:42 am    Post subject: Reply with quote

видеоканал https://www.youtube.com/channel/UCEhz43Z6XnOPL34WPdSh1Og

Йоана Николова
въже https://www.youtube.com/watch?v=SC5ELP3pNgo
обръч https://www.youtube.com/watch?v=S4kphqPB8l8
топка - https://www.youtube.com/watch?v=wnbqJKw6KEM
бухалки https://www.youtube.com/watch?v=FxX9CYXRoYk

didona

PostPosted: Mon Dec 21, 2015 12:18 pm    Post subject: Reply with quote

За третите места в многобоя - децата играеха само два уреда, но в групите на Калина и Елизабет уредите бяха общо 4 и може би за многобоя тези, които са играли на други уреди са имали по-високи оценки.

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Tue Dec 22, 2015 12:36 am    Post subject: Reply with quote

Може би си права! ЩЕ се върнат и ще разберем Smile

Мълчите за Йони, но аз ще си кажа - тя играе друга гимнастика, прелива от движение в движение, уреда и стъпките не са самоцелни, а са едно завършено цяло. Поздравления за таланта на Филипа да поставя съчетания! Естествено можеш да поставиш нещо такова само ако детето притежава качествата да го изпълни и усети цялата идея. Новите съчетания са супер. Жалко, че няма видео на другите деца, за да ги видим, но новия обръч на Елизабет - сигурна съм ще ви хареса Smile

didona

PostPosted: Tue Dec 22, 2015 10:51 am    Post subject: Reply with quote

Съгласна за Йоана. Без грам пристрастие си признавам, че тя беше най-доброто, което видях на този турнир. И не защото гимнастически е много чиста или защото смело борави с уредите, това и други го могат. Но много малко гимнастички умеят да рисуват музиката с движение, както тя прави. Всяко движение при нея е експресия. А и така се раздава емоционално на килима, че топката а-ха да ѝ избяга на няколко пъти...е, един път успя да избяга, но слава богу не надалече.
Елизабет също расте и се развива невероятно бързо. И двете ѝ съчетания много ми харесаха.
Със сигурност Филипа е много добра, но е и голяма късметлийка с тези деца. yanim

Back to top
Veneta A
Site Admin

PostPosted: Thu Dec 24, 2015 9:48 am    Post subject: Reply with quote

Залата е била не ниска, а мноооооого ниска. И не свършва до там - горе с трегери, вдигнат баскетболен кош и волейболна мрежа - ти трябва да лавираш между тях. Целият отбор е имал общо 4 минути тренировка на килима да се запознае с тавана. Който е успял да мине между препятствията си е направо късметлия или математик Smile

За късмета не е съвсем така. Толкова години съм се нагледала в много клубове как от малки порасват децата и много похабени деца съм видяла. Не са много треньорите, които виждат зрънцето в мъничетата. Обикновено си подбират визуално най-перспективните. Виждали сме и деца, които в един клуб тъпчат на едно място, преместят се и о изненада - то можело многооооо повече. Радина се отказа и затова ще дам пример с нея. При преминаването от масовите групи нагоре се прави нещо като състезание по традиция и децата играят по 3-4 заедно едно и също съчетание. Ради например от 20 деца да е била 18. Оценяват ги големите гимнастички, а треньорите си подбират групите. Филипа си я избра първа и другите не само онемяха, а се посмяха и решиха, че се шегува, защото всичко това се случва в много весела и приятелска атмосфера. Първото държавно за Ради беше пълна катастрофа и после всички ахкаха по нея. Има, има много прекрасни деца, но се иска много работа с тях. Най-лесното е да вземеш природно надареното и това е масовата практика. Всеки от дългогодишните клубове има почерк и аз без да познавам детето разбирам от кой клуб е по композициите. И понеже тук говорим за децата на Филипа - те са танцувални, артистични, различни във всяка композиция, изкаран е натюрела на всяко дете - не са копи-пейст на всеки уред.
Бианка при Нешка беше класиката в ХГ - после се превърна в чалгата на ХГ за мен. А човека е един и същ и дори с много повече опит, но ......

А сега за да е усмихнат деня

Шапка им свалям и на родителите и на колектива на клуба!!!

anaya

PostPosted: Thu Dec 24, 2015 10:14 am    Post subject: Reply with quote

didona wrote:
Съгласна за Йоана.....
Със сигурност Филипа е много добра

В Йони ни е надеждата за добро представяне на девойките през 2016 г. Дано да е здрава, да е все така работлива, да разнася чара на българките по света!
Сигурна съм, че г-жа Филипова ще извайва още нейни бисерчета, с помощта на колектива си от гр. Варна! Успех!

Back to top
Post new topic   Reply to topic    RSGBUL Forum Index » Архив на състезания и резултати 2015 All times are GMT + 2 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum